Możesz leczyć swoją tarczycę nie tylko za pomocą pigułek. Oto siedem naturalnych sposobów leczenia niedoczynności tarczycy.

Niedoczynność tarczycy może być poważnym schorzeniem. Produkuje ona hormony, które są niezbędne w naszym codziennym życiu.

Istnieją naturalne sposoby stymulowania funkcji tego narządu, oprócz leczenia prowadzonego przez lekarza. Istnieje wiele naturalnych metod stymulowania aktywności tarczycy, a tym samym produkcji potrzebnych hormonów. Najważniejsze jest jednak, aby stosować zdrową dietę i regularnie ćwiczyć.

Aktywność fizyczna

Niedoczynność tarczycy charakteryzuje się spowolnionym metabolizmem. Chora jest często zmęczona i przeziębiona. Aby przezwyciężyć ten stan, niezbędne są ćwiczenia fizyczne. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń o umiarkowanej intensywności co najmniej trzy razy w tygodniu. Podczas ćwiczeń należy obficie się pocić. Spowoduje to rozgrzanie ciała i zwiększy metabolizm.

Wodorosty

Jod jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Jeśli nie jest dostarczany, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gruczołu. Można spacerować wzdłuż wybrzeża i wchłaniać jod poprzez powietrze. Nie zawsze jest to możliwe. Wodorosty są doskonałym źródłem jodu i są tu bardzo pomocne.

Najbardziej popularne i wartościowe są kelp, kombu i inne algi. Są pyszne z warzywami, roślinami strączkowymi i w sushi. Suszone wodorosty można kupić niemal wszędzie. Można je chrupać lub gotować w wodzie przez 20 minut. Wówczas staną się miękkie.

Pikantne potrawy

Pikantne przyprawy mogą przyspieszyć metabolizm, który jest wynikiem niskiej aktywności tarczycy. Ciało rozgrzewa się, gdy ostre przyprawy, takie jak chili, imbir i pieprz cayenne, przyspieszają metabolizm. Jeśli nie jesteś do nich przyzwyczajony, zacznij od małych ilości pikantnych potraw. Następnie stopniowo zwiększaj ilość przypraw.

Weź zimną kąpiel

Zimny prysznic nie wywołuje przyjemnych skojarzeń. Ciepłe kąpiele są tym, za czym tęsknimy. Każdy to słyszał i każdy wie, że zimne prysznice są dobre dla zdrowia. Te zabiegi z wykorzystaniem zimnej wody są bardzo popularne i często stosowane w uzdrowiskach i sanatoriach. Można z nich korzystać także w domu.

Zimna woda dobrze wpływa na samopoczucie i pobudza organizm. Na początku może być dość nieprzyjemna, dlatego ważne jest, aby przyzwyczajać się do niej powoli. Z czasem zaczniesz odczuwać radość, gdy zauważysz, jak bardzo jest pomocna.