Stosowana przez znane aktorki dwutygodniowa dieta cytrynowa – Rewolucja w świecie odchudzania.

Dieta cytrynowa to świetny sposób na pozbycie się nadmiarowych kilogramów i świetne samopoczucie. Podobno stosują ją nawet najlepsze aktorki z Hollywood.

Dieta cytrynowa jest świetnym pomysłem przede wszystkim dlatego, że nie opiera się na głodówce ani na sztucznym jedzeniu. Główną podstawą tej diety jest cytryna. Ten owoc wystarczy włączyć do swojego jadłospisu na siedem dni. Ten czas wystarczy, aby oczyścić organizm z toksyn i zdrowo schudnąć.

Sekretem tej diety jest prostota, dlatego też wiele gwiazd uwielbia korzystać z tego pomysł na utratę zbędnych kilogramów. W ten sposób schudły m.in. modelka Heidi Klum czy znana z serialu „Przyjaciele” – Jennifer Aniston.

Jakie są główne zasady odchudzania z dietą cytrynową?

Po pierwsze – detoks organizmu

Detoks to nie zawsze picie samej wody i głodzenie się. Podczas diety cytrynowej podstawą jest spożywanie produktów pochodzenia naturalnego,a  także picie sporej ilości płynów. Mogą to być napary z ziół, lemoniada czy najzwyklejsza woda mineralna.

Po drugie – jedz cytryny

Pierwszego i dziesiątego dnia potrzebna nam będzie jedna cytryna. Drugiego i dziewiątego dnia – dwie cytryny. Trzeci i ósmy dzień to trzy cytryny. Czwartego i siódmego dnia będziemy potrzebować czterech cytryn, a piątego i szóstego dnia – pięć owoców. Bilans ten daje nam trzydzieści cytryn w dziesięć dni.

Cytrynę należy najpierw umyć na dwie połowy i wycisnąć. Jeżeli sok z owoca będzie bardzo ciężki do wypicia, należy go rozcieńczyć wodą, można dodać łyżeczkę miodu, ale należy pamiętać, aby nie dodawać cukru.

Po trzecie – dwunastodniowa dieta zdrowotna

Pierwszego i ostatniego dnia potrzebujemy pięć cytryn. Drugiego i jedenastego dnia – dziesięć. Trzeciego i dziewiątego dnia potrzebnych nam będzie piętnaście owoców, a czwartego i dziewiątego dnia – dwadzieścia. Piątego, szóstego, siódmego i ósma dnia potrzebujemy aż dwadzieścia pięć cytryn.

Ten bilans powoduje, że w dwanaście dni zużyjemy aż dwieście owoców. Przygotowanie napoju wygląda tak samo, jak w przypadku wcześniejszej diety.