Wykryj zagrożenie w porę. Prosty i szybki test na zdiagnozowanie grzybów w organizmie.

Chcesz wiedzieć czy Twój organizm zaatakowały grzyby? Zapraszamy do prostego testu, dzięki któremu możesz w porę wykryć zagrożenie. 

Candida, bo o niej mowa, to grzybica ogólnoustrojowa organizmu. Powodów tej choroby może być wiele. Ogromnym czynnikiem wpływającym na zakażenie grzybicą jest długotrwałe przyjmowanie antybiotyku, który wyniszcza naszą naturalną florę bakteryjną. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych oraz leków steroidowych także może powodować grzybicę.

Kolejną przyczyną choroby jest osłabienie organizmu.

W okresie jesienno-zimowym jesteśmy narażeni na wirusy, wywołujące gorączkę, katar czy kaszel, bardzo łatwo wtedy o przeziębienie i grypę. Każda infekcja obniża odporność, osłabia nas i to właśnie wtedy jesteśmy podatni na zaatakowanie naszego organizmu grzybami candida.

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć grzybicę, bardzo istotne jest aby zdiagnozować tą przypadłość jak najszybciej oraz rozpocząć leczenie.

Candida ma bardzo negatywne skutki na nasz organizm oraz daje wiele przeróżnych objawów. Jest jednak prosty test, który pozwoli Ci szybko i skutecznie wykryć grzybicę. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie szklankę wody oraz swoją ślinę.

Jak wykonać test na Candidę w warunkach domowych?

Przede wszystkim pamiętaj o żelaznej zasadzie – test wykonaj rano, zaraz po przebudzeniu, przed umyciem zębów i całkowicie na czczo (absolutnie nie pij nawet wody).

Naszykuj czystą, przeźroczystą szklankę i nalej do niej wody. Następnie zbierz w ustach ślinę i napluj do naczynia. Tyle wystarczy aby wykonać ten test. Teraz co 15 minut obserwuj jak zachowuje się ślinka w szklance. Test trwa przez 60 minut.

Jeśli ślina będzie opadać na dno jednolitym strumieniem – jesteś zdrowy. Jeśli natomiast ślina będzie unosić się na powierzchni wody i utworzą się ciągnące odnogi będzie świadczyło to o grzybicy.

O zakażeniu grzybem świadczyć będzie także rozdrobnienie śliny, które wyglądem przypomina chmurę, opadające lub unoszące się jak mgła areozolowa.

Candida może być tragiczna w skutkach. Przede wszystkich tworzy toksyny, które przez zakwaszenie organizmu, utrudniają pracę jelit. Bardzo ważne jest zdiagnozowanie tego problemu i wdrożenie odpowiedniego i skutecznego leczenia.