Objawy złego krążenia, nie warto tego bagatelizować: zimne stopy i ręce to zły znak. Mam proste sposoby, aby temu zaradzić

Pierwsze objawy problemów z krążeniem to wiecznie zimne stopy oraz dłonie. Mogłoby się wydawać, że nie jest to żaden wielki problem, a jednak – takie symptomy mogą zwiastować naprawdę poważne schorzenie.

Dlatego warto przyjrzeć się dolegliwościom i od razu zacząć działać. Zbagatelizowane problemy z krążeniem mogą prowadzić do wielu chorób, które zagrażają naszemu życiu.

Problemy z krążeniem – objawy i przyczyny

Objawy problemów z krążeniem mogą pojawiać się stopniowo. Początkowo są to zimne stopy oraz dłonie, później może do tego dojść większa ospałość, zmęczenie, a w konsekwencji nawet problemy z oddychaniem, zawroty głowy czy kołatanie serca.

Przyczyn takiej sytuacji może być wiele i wcale nie muszą być związane z jakimś stanem chorobowym. Wręcz przeciwnie, czasami problemem jest niezdrowy tryb życia: nadużywanie kawy, cukru lub alkoholu, stres, palenie papierosów czy mała aktywność fizyczna. Do poważniejszych przyczyn należą zakrzepy i zbyt wysokie ciśnienie krwi.

Najlepsze sposoby na złe krążenie

Najlepsze sposoby to te najprostsze, dlatego warto zacząć od zmiany nawyków. Na polepszenie krążenia w dużej mierze wpływa ilość wypijanej wody. Wystarczy zwiększyć ją do 8 szklanek dziennie (to uśredniona ilość, zaleca się wypijanie 30 ml płynów na 1 kg masy ciała dziennie), by wyeliminować problem słabego krążenia. Więcej wody oznacza większą objętość krwi, więc łatwiej o sprawny transport składników odżywczych i tlenu.

Produkty, które pomogą na problemy z krążeniem

Krążenie w dużym stopniu jest uzależnione od spożywanych pokarmów. Jest kilka produktów, które pomagają w przyspieszeniu obiegu krwi w organizmie. Na pierwszym miejscu długiej listy znajduje się imbir. Ten składnik dodatkowo chroni przed powstawaniem zakrzepów i różnymi chorobami naczyniowymi.

Do codziennego menu warto włączyć także gorzką czekoladę, arbuzy, pomarańcze, czosnek oraz nasiona słonecznika i orzechy laskowe. Pomocny może okazać się także tran. Ważnym aspektem jest także zapewnienie sobie odpowiedniej ilości aktywności fizycznej. Każdy trening wydolnościowy zwiększa pojemność płuc i poprawia krążenie.

Połączenie tych wszystkich sposobów może przynieść oczekiwane efekty naprawdę szybko.