Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby pozbyć się lepkich, tłustych lub brudnych szafek kuchennych. Mamy na to sposób.

Mamy niezwykły sposób aby pozbyć się tłustych osadów z szafek kuchennych.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy naprawdę potrzebujesz drogich środków czyszczących, które tak wiele firm oferuje? Ty jesteś w stanie wyczyścić osad domowymi sposobami bez chemii. Nasze babcie używały tylko domowych środków czystości, a ich kuchnie były zawsze nieskazitelnie czyste. Ten artykuł pokaże Ci, jak wyczyścić i odtłuścić kuchnię za pomocą prostych domowych metod.

Tłuste pozostałości

Tłuste plamy to poważny problem. Jest to skuteczny sposób na ich trwałe usunięcie. Zobaczysz jaśniejszy blat kuchenny.

Przygotuj:

  • Soda oczyszczona (200-300g).
  • 3 łyżki mydła do mycia naczyń lub mydła w płynie
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 60 ml octu
  • Sok z 2 cytryn

Procedura:

Dobrze połącz wszystkie składniki. Zastosuj roztwór do tłustych obszarów, np. Umieść mieszaninę na blacie. Pozostawić mieszaninę do siedzenia przez ok. 5 minut. Użyj gąbki, aby dokładnie wyszorować wszystko. Od razu powinieneś zauważyć różnicę. Użyj szczoteczki do zębów, aby pozbyć się tłuszczu z narożników. To wszystko! Twoje meble są teraz czyste.

Ściana w kuchni jest wyłożona kafelkami

Kafelki mogą zostać zanieczyszczone przez tłuszcz, rozpryski jedzenia i opary kuchenne. Mogą stać się bardzo nieatrakcyjne i trudne do wyczyszczenia po pewnym czasie. Aby pozbyć się wszystkich osadów, rozpuść 4 łyżki stołowe boraksu, 100ml octu i 100ml płynnego amoniaku w 4 litrach ciepłej wody. Roztwór ten można wykorzystać do czyszczenia płytek.

Lodówka, która brzydko pachnie

Soda oczyszczona jest potrzebna do wyczyszczenia lodówki od wewnątrz. Połącz 4 łyżki stołowe sody oczyszczonej i 1 litr wody w małej misce. Spryskaj wnętrze lodówki za pomocą butelki z rozpylaczem. Pozwól, aby mieszanina działała przez kilka minut, a następnie pozostaw ją na chwilę. Gdy wszystko się połączy, możesz wreszcie wetrzeć mieszankę. Twoja lodówka będzie wyglądać zupełnie jak nowa!

Nieskazitelnie czyste okna

Ta metoda zapewni, że okna w Twojej kuchni pozostaną czyste przez dłuższy czas. Użyj czystej szmatki, aby wytrzeć okna. Dzięki temu szyby pozostaną czyste na dłużej.