Dodaj liść laurowy – i zmarszczki natychmiast znikną. Ma działanie lepsze niż drogie kosmetyki

Liście laurowe mają właściwości przeciwstarzeniowe i potrafią przywrócić skórze blask.

Jeżeli nie masz pieniędzy na drogie kosmetyki to zastosuj ten sposób na maseczkę, tonik lub balsam z liści laurowych, które mają takie same działanie. Regularne stosowanie zwęża pory, pozwoli wyrównać koloryt i sprawi, że skóra będzie bardziej elastyczna. Liście laurowe również świetnie dezynfekują i pomagają w zwalczaniu dolegliwości skórnych.

Jak wykonać maseczkę z liścia laurowego?

Do przygotowania maseczki potrzebnych będzie 8 g liści. Należy włożyć je do czystego i suchego pojemnika i zalać oliwą z oliwek tłoczoną na zimno (około 100 ml).

Następnie dodajemy 2 łyżki płatków owsianych. Zamykamy pojemnik i trzęsiemy nim. Kiedy płatki spęcznieją i maseczka trochę przestygnie to nakładamy ją na oczyszczoną cerę i szyję. Czekamy 30 minut i myjemy twarz. Taki zabieg warto stosować dwa razy w tygodniu.

Tonik do skóry problematycznej

Do 100 ml zagotowanej wody dodaj 10 g rozdrobnionych liści laurowych i gotuj jeszcze przez około 2 minuty. Tak przygotowany wywar pozostaw, aż się zaparzy i całkowicie wystygnie.

Następnie odcedź wodę do zamykanej buteleczki i używaj zamiast tonika raz dziennie np. rano. Kiedy produkt całkowicie wchłonie się w twoją skórę to przemyj jeszcze raz twarz i nałóż krem, a potem makijaż. Taki tonik można trzymać w lodówce do 7 dni.

Balsam do tłustej skóry

Liść laurowy nadaje się również dla osób z tłustą cerą. Żeby znormalizować pracę gruczołów łojowych można posiekać około 5 liści laurowych, zalać je wrzącą wodą (200 ml) i pozostawić na dwie godziny.

Po odcedzeniu wody dodajemy do niej 2 łyżki alkoholu i trochę soku z cytryny. Takim balsamem możemy przemyć twarz rano i wieczorem.