Starożytna receptura maści domowej roboty naszych dziadków jest skuteczna i przewyższa nawet najdroższe leki.

Nasi dziadkowie spożywali smalec częściej niż dziś i nie zdawali sobie sprawy z licznych problemów zdrowotnych i chorób, z którymi borykamy się obecnie.  Smalec nie jest chorobą. Należy go spożywać w zdrowy sposób, ale korzyści zdrowotne mogą być zaskakujące.

Smalec jest lepszy niż olej

Smalec ma wyższy punkt dymienia niż masło czy tłuszcze roślinne. Smalec pali się wolniej i nie wytwarza tak szybko substancji rakotwórczych i szkodliwych podczas gotowania z innymi tłuszczami. Smalec może leczyć, ale to nie wszystko. Smalec to cudowny lek na zdrową skórę. W przeciwieństwie do drogich kremów dostępnych w sklepach, przenika do głębszych warstw skóry, lecząc różne urazy.

To cud, którego nawet nie trzeba jeść!

Smalec jest bogaty w kwasy, które zachowują składniki aktywne i transportują je bezpośrednio do głębszych warstw skóry. Może leczyć egzemę i stany zapalne, leczyć blizny i żylaki. Dzięki zawartości kolagenu pięknie wygładza skórę i zwalcza zmarszczki.

Zapalenie oskrzeli

Rozgnieć kilka liści kapusty za pomocą tłuczka do mięsa. Następnie natrzyj skórę smalcem i nałóż na nią liście kapusty.

Zapalenie oskrzeli, ból w klatce piersiowej i gorączka

Zmieszaj brandy i smalec, najlepiej domowej roboty. Rozsmarować mieszankę na klatce piersiowej. Przykryć klatkę piersiową liśćmi kapusty. Przykryć naczynie ściereczką.

Nagietek i smalec – cud na niebolesne kolana. Ten babciny cud ma wiele zastosowań dla urody i zdrowia.

  • Nacieraj smalcem klatkę piersiową, aby uzyskać ulgę w kaszlu i atakach astmy.
  • Zmniejsza bóle pleców, mięśni i stawów
  • Jest ważny dla matek i niemowląt.
  • Działa kojąco na skórę
  • Zwalcza stany zapalne skóry, egzemę i trądzik
  • Najlepiej stosować ten środek w przypadku drobnych urazów, żylaków i siniaków.
  • Dezynfekuje i uspokaja.
  • Po urazach lub operacjach można leczyć ukąszenia owadów, otarcia i niewielkie blizny.

Jak przygotować maść

W dużym garnku rozpuść smalec. Dodaj kwiaty nagietka. 500 g wystarcza na jedną garść ziół. Mieszankę gotuj na wolnym ogniu przez 5 minut. Następnie ostudź ją i odstaw na 24 godziny. Kontynuuj podgrzewanie mieszanki i wyłączaj ją jeszcze trzy razy. Przecedzić gazę przez maść i jest ona gotowa do użycia. Maść należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w czystych pojemnikach.

Domowej roboty maść na bóle stawów i problemy skórne

Potrzebne jest 250 g smalcu i dwie garście płatków rumianku. Doprowadź mieszaninę do wrzenia. Dodaj kwiaty rumianku do roztopionego smalcu. Odstawić mieszaninę, przykryć pokrywką i pozostawić w chłodnym miejscu na 24 godziny. Ponownie podgrzać mieszankę, przecedzić przez gazę i przechowywać w lodówce do czasu, gdy będzie gotowa do użycia.

Do maści można również dodać rumianek.