Skuteczne metody na pozbycie się żylaków – moja babcia całe życie stosowała. Co ci szkodzi sprawdzić

Żylaki to niezwykle uciążliwy problem zdrowotny dla wielu z nas, jak i mężczyzn, tak i kobiet.

Pojawiły się naturalne sposoby na to, aby z nimi walczyć, więc jeżeli chcesz się ich pozbyć, warto się z nimi zapoznać. Już nie musisz leczyć żylaków lekami, a nawet przy użyciu chirurgii laserowej.

Domowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych żylaków:

Ocet jabłkowy

Poprawić on może przepływ krwi, ale także oczyścić organizm. Ocet należy stosować miejscowo, tak, gdzie pojawiły się żylaki. Preparat należy wmasować w skórę. Taką metodę najlepiej stosować 2 razy dziennie, z samego rana i przed pójściem spać, a dla lepszych efektów powinniśmy stosować ją przez co najmniej 2 miesiące.

Czosnek

Ten domowy sposób pozwoli Ci na pozbycie się nagromadzonych toksyn z naczyń krwionośnych, a także pozwala na poprawę krążenia krwi. Aby przygotować ten preparat potrzebne będzie Ci 6 ząbków czosnku, sok z 3 pomarańczy oraz 2 łyżki oliwy z oliwek.

Czosnek należy pokroić i włożyć do szklanego pojemnika. Do niego następnie dodaj sok pomarańczowy oraz oliwę z oliwek, a następnie mieszaninę pozostaw na 12 godzin.

Po upłynięciu tego czasu najlepiej wstrząsnąć mieszaninę, aby składniki dobrze się wymieszały. Preparat ten należy również wmasowywać delikatnie i dokładnie w naruszone przez żylaki miejsce, przez 15 minut, okrężnym ruchem.

Posmarowany obszar następnie owiń bawełnianą szmatką i pozostaw tak na noc. Metodę tę możesz stosować codziennie, przez kilka miesięcy.

Innym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych żylaków z obszarów skóry jest wcieranie w nie roztworu z oczaru wirginijskiego. Taką metodę należy stosować nawet do 3 razy dziennie.

Posiekana natka pietruszki w połączeniu z dowolnym olejkiem eterycznym też jest dobrym sposobem na pozbycie się tych nieprzyjemności. Połącz natkę i olejek, przechowuj w lodówce. Preparat również należy nakładać miejscowo, masując.

Kolejnym sprawdzonym, domowym sposobem, jest połączenie 4 szklanek ciepłej wody z filiżanką nagietka. Pamiętaj, żeby pozwolić się mieszaninie ostudzić przed nałożeniem na miejsce z żylakami!

Podczas leczenia żylaków należy również dbać o swój cały organizm.

Regularne ćwiczenia, utrzymywanie masy ciała, a także obniżanie wysokiego ciśnienia krwi pomogą Ci w szybszym pozbyciu się tego problemu.