Te wypróbowane i prawdziwe techniki sportowców mogą pomóc Ci szybko pozbyć się bólu i obrzęku kolana. To działa. Instrukcje.

Spuchnięte kolana – sposób na opuchliznę

O to stara technika, którą sportowcy wykorzystali do zmniejszenia obrzęku i bólu kolan. Spuchnięte kolano może wskazywać na inne problemy zdrowotne. Jeśli problem nie ustępuje lub nasila się, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Jeśli ból na początku jest łagodny i szukasz domowych sposobów na zmniejszenie obrzęku i bólu, możesz spróbować tych środków.

Metoda 1: Opatrunek z musztardy

Musztarda jest najlepszym lekiem na ból kolana. Opatrunek z musztardy należy nałożyć na dotknięty obszar i zabandażować go. Opatrunek z musztardą należy nałożyć wieczorem, a następnie położyć się z nim spać. Opatrunek należy usunąć po przespanej nocy. Po tym czasie ból i opuchlizna powinny ustąpić.

Metoda numer 2: Sztuczka, którą stosują sportowcy

Wymieszaj ze sobą po jednej łyżce sody oczyszczonej, musztardy i miodu. Następnie natrzyj tą mieszanką kolano i owiń je gazą lub bandażem. Taki opatrunek należy pozostawić na kolanie od 4 do 24 godzin. Zdejmij go.

Metoda 3: Liście kapusty

Nasze babcie i prababcie często stosowały tę metodę, szczególnie w przypadku uporczywego bólu kolana. Owiń zranione kolano zrolowanymi liśćmi kapusty, a następnie owiń je folią spożywczą na noc. Poczujesz, że ból zmniejszy się lub zniknie.

Metoda numer 4: okład z twarogu

Możesz również użyć twarogu do leczenia opuchniętych lub bolesnych kolan. Możesz zrobić z niego opatrunek, zawinąć go w gazę, a następnie zabezpieczyć bandażem. To niemal natychmiastowo złagodzi ból.