To jest łatwiejsze niż myślisz. Pranie bez proszku -tak, to możliwe.

Uważasz, że pranie bez proszku jest niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Chcemy zaprezentować Ci najlepsze sposoby na pranie, kiedy skończy się Twój proszek!

Sól

Zapieranie ubrań solą jest niezwykle łatwe. Zacznijmy od właściwości, jakie ma zwykła sól kuchenna w stosunku do brudnych ubrań. Kryształki soli nadadzą się do ubrań jak i białych, tak i kolorowych, a także sprawią, że tkaniny będą miękkie.

Pranie ubrań w soli jest bajecznie proste: nasze brudy należy włożyć do miski i zalać je ciepłą wodą. Zostawiamy je na około 10 minut, a następnie wyciągamy z wody i dokładnie je wykręcamy. Sól rozpuszczamy we wcześniej używanej już wodzie. Na litr wody używamy 2 łyżek soli!

Obserwuj kryształki soli w wodzie i ponownie włóż do niej swoje ubrania, kiedy wszystkie kryształki się rozpuszczą! Poczekaj półtorej godziny i gotowe!

Soda

Nie bez powodu zwykła, kuchenna soda jest nazywana potocznie sodą oczyszczoną. W temperaturze powyżej 60 stopni wykazuje ona właściwości pianotwórcze, idealnie, aby przeprać plamę z ubrania, przed włożeniem go do pralki.

Należy w 2 litrach wody wymieszać 1 łyżkę sody oczyszczonej i poczekać, aż soda rozpuści się dokładnie. Dodaj 1 łyżkę nadtlenku wodoru i wszystko wymieszaj. Powstałą mieszaninę wlej do butelki i popsikaj plamę.

Cukier

Chcesz, aby Twoje firany były idealnie białe i pięknie wyglądały w oknie? Do miski z ciepłą wodą wlej mydło i przepłucz firanę dwukrotnie. Odłóż firanę na bok, a do wcześniej używanej wody dodaj cukier (1 łyżka na 1 litr wody).

Po rozpuszczeniu się cukru w wodzie włóż firankę z powrotem. Zostaw ją w mieszaninie na pół godziny.