Nie bagatelizuj tych objawów. Oto kilka znaków sugerujących problemy z nerkami.

Nerki są jednym z najważniejszych organów w naszym ciele.

Odpowiedzialne są m.in. za usuwanie zbędnych produktów przemiany materii z krwi oprócz tego dzięki nim organizm jest w stanie utrzymać odpowiedni poziom wody i elektrolitów. Kolejną ich niezbędną cechą do naszego prawidłowego funkcjonowania jest produkcja moczu. Z tego artykułu dowiesz się o ośmiu objawach mogących świadczyć o niewydolności nerek.

Gdzie leżą nerki?

Warto wspomnieć, że większość ludzi ma dwie nerki, ale możliwe jest życie tylko z jedną, kształtem przypominają fasolę, a znajdują się na wysokości żeber, nie da się ich wyczuć rękami, ponieważ są usytuowane głęboko w ciele.

Jakie to symptomy?

Pierwszym objawem, który może dotyczyć problemów z nerkami jest ból w ich okolicach. Kolejnym mogą być zawroty głowy oraz trudności z koncentracją tutaj należy podkreślić, że kłopoty z tymi organami oraz anemia mogą powodować braki tlenu w organizmie będące częstą przyczyną niedotlenienia mózgu, które powoduje problemy z koncentracją, bóle, zawroty głowy oraz trudności z zapamiętywaniem.

Jak zostało wspomniane nerki są odpowiedzialne za usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i w związku z tym ich złe funkcjonowanie może powodować metaliczny posmak w ustach oraz nieświeży oddech.

Jeżeli skarżysz się na zmniejszony apetyt to warto podjąć diagnostykę celem zbadania swoich nerek.

Zmiany skórne to kolejny symptom świadczący o dolegliwościach nerek. Gdy nie radzą sobie one z usunięciem nadmiaru toksyn z organizmu, wtedy powstają różnego rodzaju wysypki właśnie w taki sposób przez pory w skórze organizm próbuje pozbyć się niechcianych substancji.

Wysypki, które są spowodowane chorobą nerek nie da się wyleczyć smarując ją kremami lub odpowiednimi maściami. Następny niepokojącym objawem jest krótki oddech, który może być rezultatem niedostarczenia zbyt małej ilości tlenu do organizmu z powodu zgromadzonych w nim szkodliwych związków.

Kolejnym zaburzeniem powodującym dyskomfort jest zbyt duża potliwość ciała, która dotyczy nadmiernego zgromadzenia się płynów w przypadku, kiedy nerki nie funkcjonują prawidłowo. Pocenie się najczęściej występuje w okolicach twarzy i kończyn.

Ostatnim symptomem są zmiany w moczu, do których zaliczamy jego pienienie się, ból podczas oddawania, częste oddawanie moczu w nocy, blady kolor oraz wydalanie jego w dużych ilościach.