Nie sądziłam, że to takie proste – Domowy sposób na wyhodowanie róży.

To przykre, gdy w kilka dni zanika nawet najpiękniejszy bukiet z kwiatów, jednak nie znaczy to, że musisz zaprzestać zachwycać swoich bliskich pięknymi i świeżymi różami.

Obiecujemy, że stosując się do naszych porad, wyhodujesz śliczne kwiaty, które będą z tobą przez długi czas, jeżeli tylko terminowo i odpowiednio je ukorzenisz.

RÓŻE Z ŁODYGI – JAK WYHODOWAĆ?

Zdawałaś sobie sprawę, że w zaciszu domowym możesz samodzielnie wyhodować róże? Tak, jest to bardzo proste do zrobienia. Jednym z najłatwiejszych sposobów wyhodowania cudownie pachnących kwiatów jest zastosowanie niedrogiego a jakże skutecznego pomysłu.

Dzięki niemu nawet osoba niedoświadczona i niemająca wcześniej styczności z ogrodnictwem poradzi sobie wyhodować różę z łodygi! Wystarczy zaopatrzyć się w składniki wypisane poniżej i uzbroić w cierpliwość a kwitnące róże wprawia cię w zachwyt.

Co potrzebujesz?

  • sok z aloesu 2 łyżeczki,
  • miód 1 łyżeczka,
  • bogata w próchnice ziemia do kwiatów,
  • stała woda 120 ml,
  • popiół drzewny 1 łyżeczka.

Przygotowanie – krok po kroku!

KROK 1. Na samym początku przygotuj sadzonki. Aby, to zrobić przetnij kwiat (pod kątem prostym), tak aby pozostała wyłącznie górna część łodygi. Następnie na dole łodygi wykonaj cięcie ukośne.

KROK 2. Popiół, miód oraz aloes połącz razem, potem zalej wszystko 120 ml wody, która ma temperaturę pokojową. W tak przygotowanej pożywce zanurz sadzonki na pół dnia. Pamiętaj jednak, czym stan sadzonek jest gorszy tym regeneracja, zajmie im więcej czasu.

KROK 3. Po upływie czasu sadzonki wyciągnij ze stymulującego roztworu i umieść w glebie (musi być bogata w próchnicę).

KROK 4. Przykryj sadzonki, aby nie wyschły. Wystarczy plastikowa butelka lub nawet zwykła torebka przezroczysta.

KROK 5. Doniczki postaw w miejscu ciepłym raz na jakiś czas otwierając torby (bądź butelki), sprawi to, że roślina otrzyma od nas niezbędną dawkę tlenu. Zapamiętaj jednak, że jeżeli gleba będzie zbyt sucha trzeba ja lekko zwilżyć.

Kwitnienie sadzonek

Zależnie od temperatury, a także stanu naszej rośliny przed sadzeniem może zając to od 40 do 45 dni. Róża, która została odpowiednio ukorzeniona, zacznie kwitnąć i wtedy możesz pozostawić ja w domu na okiennym parapecie lub posadzić w swoim ogrodzie.

Jak widzisz, wyhodowanie róż w zaciszu domowym wcale nie jest takie trudne, dzięki temu dasz drugie życie bukietowi, który dostałaś.