Domowe sposoby walki z insektami – wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Repelenty, które można stosować w pomieszczeniach i na zewnątrz

Czas skończyć z drogimi repelentami chemicznymi! Czy trudno Ci się obronić przed uporczywymi muchami lub natrętnymi komarami Czy masz już dość całonocnego gonienia owadów do łóżka? Bez względu na to, jakich repelentów używasz, wszystko cię swędzi.

To dobrze znane uczucie, ale po wypróbowaniu tych sztuczek wszystko znika. Oto kilka sprawdzonych i prawdziwych domowych sposobów na odstraszenie owadów. Zapoznaj się z nimi i wybierz swój ulubiony.

Spray ochronny

Czego potrzebujesz?

  • 1/2 szklanki octu
  • 1/2 filiżanki oleju roślinnego
  • 1/2 szklanki szamponu dla dzieci
  • Butelka z rozpylaczem

Sposób przygotowania i użycia

Połącz wszystkie składniki i dodaj do butelki z rozpylaczem. Rozpylić płyn odstraszający w domu. Zwróć szczególną uwagę na parapety, narożniki, miejsca, szczeliny i inne obszary, w których mogą ukrywać się komary i muchy.

Spryskanie okien od zewnątrz może zapewnić lepszą ochronę. Dobrym pomysłem jest także spryskanie tarasu. Jest on bezpieczny dla skóry i może być stosowany do ochrony skóry podczas spacerów na świeżym powietrzu.

Naturalne kadzidełka

Do przygotowania naturalnego kadzidła odstraszającego muchy wystarczą składniki, które masz w domu. Liście laurowe mają dobry aromat i odstraszają muchy. Umieść liść laurowy na talerzu, a następnie zapal go. Palone w pomieszczeniach jest silnym środkiem odstraszającym, zwłaszcza owady żywiące się muchami. Kolejną zaletą jest jego relaksujące działanie na ludzi. Aromat liścia laurowego odpręża i ułatwia zasypianie.

Spray na muchy

Jest bardzo łatwy do wykonania z łatwo dostępnych składników.

Czego potrzebujesz?

  • 60 ml wody
  • ok. 20 kropli olejku laurowego
  • Butelka z rozpylaczem

Sposób przygotowania i użycia

Połącz składniki i dobrze wymieszaj. Rozpylić spray ochronny w taki sam sposób, jak pozostałe.

Kadzidło

Jest to metoda, którą stosujemy od wielu lat. Jest niezwykle skuteczna! Bardzo wygodnie jest móc otworzyć okna i drzwi domku letniskowego, nie martwiąc się o uciążliwe owady.

Co jest potrzebne?

  • Głęboki talerz / płytka miska
  • 1 butelka Alpa Francovka
  • 20-30 goździków

Instrukcja przygotowania i użycia

Wymieszaj wszystkie składniki i umieść w pobliżu okna lub drzwi. Mieszanka może czasami zabarwić się na brązowo, ale nie ma to wpływu na jej działanie. Najlepiej jest mieć taką mieszankę we wszystkich pomieszczeniach w dużych domach lub mieszkaniach.

Metody te są bezpieczne dla naszego środowiska i codziennego użytku oraz nietoksyczne. Liść laurowy, na przykład, może mieć również pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Czy nadal będziesz kupować nafaszerowane chemią i niezdrowe środki odstraszające owady?