Uporczywe, żółte plamy znikną błyskawicznie – Wybiel skutecznie plastiki w kuchni.

Tyle w domu tych białych plastików… Parapety, okapy, klamki od lodówki i kuchenki mikrofalowej, przełączniki, gniazdka i wiele innych. Bardzo ciężko jest, by przez dłuższy czas utrzymały swój bielutki odcień.

Żółknięcie plastików to naturalny proces, który przytrafia się każdemu. Nie wynika on jednak, jak mogłoby się zdawać, z zabrudzenia. Promienie słoneczne, wahania temperatury, kontakt z ludzkim ciałem, czy stojące na parapetach doniczki, to bezpośrednie przyczyny tego zjawiska, które prowadzą do powstawania wielu plam.

Proponujemy kilka popularnych sposobów na przywrócenie plastikom dawnej kondycji. Każde rozwiązanie jest tak samo skuteczne.

Skuteczne wybielanie

Ocet

Przygotuj esencję octu o stężeniu 70 – 80% i namocz w niej gąbkę. Przetrzyj nią w odbarwionych miejscach. Wypłucz gąbkę w wodzie i po upływie kilku minut powtórz zabieg.

Pamiętaj, aby wszystko robić w rękawiczkach!

Szare mydło 72%

Kostkę mydła zetrzyj drobno na tarce. Utwórz gęstą pastę poprzez dodanie niedużej ilości ciepłej wody. Taki preparat nanieś na kilka minut na zniszczony plastik, a następnie spłucz wszystko wodą.

Utleniacz do włosów 12%

Można go kupić w sklepach fryzjerskich lub w ramach zestawu do rozjaśniania włosów w domu. Rozprowadź gąbką utleniacz po pożółkłej powierzchni i po 10 minutach wszystko opłucz. Można powtórzyć proces, by uzyskać lepsze rezultaty.

Pasta do zębów

Nie liczy się jej cena. Właściwości ścierne, jakie posiada, doskonale doczyszczą parapet ze wszystkich powstałych zabrudzeń.

Pokaż ten tekst swoim znajomym!