Znaki ostrzegawcze, którymi Twój organizm alarmuje o zakrzepie we krwi. Nie lekceważ tego

Zakrzepica żył jest chorobą częściej pojawiającą się u kobiet, jednak zdarza się, że występuje także u mężczyzn. Powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Skrzep krwi może się oderwać od miejsca, w którym powstał i przemieszczać po organizmie. Jeśli dotrze do płuc lub serca może wywołać poważne konsekwencje. By się przed tym chronić należy wcześnie rozpoznać chorobę i podjąć leczenie.

W tym artykule zebraliśmy 10 najczęstszych objawów towarzyszących zakrzepicy.

Wymioty

Wymioty są spowodowane występowaniem zakrzepu krwi w twoim podbrzuszu. Ten stan nazywamy niedokrwistością krezkową i zazwyczaj występuje w połączeniu z silnym bólem w okolicy brzucha. Jeśli do jelit jest dostarczana zbyt małą ilość krwi mogą też pojawić się nudności oraz krew w stolcu.

Jeśli zaobserwujesz u siebie jeden z powyższych objawów, udaj się do lekarza najszybciej jak to możliwe. Pamiętaj, że nieprawidłowo traktowane i lekceważone zakrzepy mogą być śmiertelne!

Ból w klatce piersiowej

Przy obecności zakrzepu w płucu podczas głębokiego wdechu możemy odczuwać ból w klatce piersiowej. Zazwyczaj jest on ostry i kłujący. Objaw ten często mylony jest z zawałem serca. Niezależnie od przyczyny należy zgłosić się niezwłocznie do szpitala, bo konsekwencje w obu przypadkach mogą być tragiczne. Najlepiej nie czekać i w momencie wystąpienia bólu zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Ból ręki lub nogi