Masaż stóp może poprawić ogólny stan zdrowia. Czeski terapeuta demonstruje, jak w ciągu kilku minut wykonać masaż szyjnego odcinka kręgosłupa.

Doświadczony fizjoterapeuta opracował ten zestaw ćwiczeń. Dzięki tym ćwiczeniom łatwo zapomnisz o bólu i będziesz mógł zapobiec problemom w przyszłości. Są to proste ćwiczenia, które mogą przynieść niesamowite rezultaty.

Pięty uniesione

Chwyć obiema rękami oparcie krzesła. Podnieś jedną nogę do kolana, tak aby znalazła się pod kątem prostym w stosunku do łydki. Powoli unieś kostkę jednej nogi i przenieś cały ciężar ciała na stopy.

Podnieś ręce i przytrzymaj je tak, aby palce stóp były wyprostowane. Powoli opuść piętę w kierunku podłogi. Powtórz to ćwiczenie dla każdej nogi 10-15 razy. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia może wzmocnić kolana i otaczające je mięśnie. Ma ono również działanie przeciwbólowe.

Chodzenie na palcach

Jest to łatwe ćwiczenie, które może wykonywać każdy. Można je łączyć z innymi czynnościami, np. ćwiczyć podczas wykonywania prac domowych. Wystarczy chodzić na palcach przez 10-15 minut. Jest to tyle, ile wytrzymają Twoje nogi. Chodzenie na palcach wzmacnia przednią część stopy i zapobiega skurczom.

Kręgi na palcach