Mogę siedzieć w słonej wodzie przez 20 minut dwa razy dziennie i nie ma potrzeby przeprowadzania operacji.

Hemoroidy mogą utrudniać życie. Nie można stać, siedzieć, a nawet chodzić do toalety. Ta irytująca choroba może zepsuć Ci dzień. Jest ona spowodowana zbyt dużym uciskiem na żyły w miednicy i odbytnicy.

Jak szybko wyleczyć hemoroidy w domu

Te proste kroki pomogą Ci szybko pozbyć się hemoroidów. Leczenie domowe zwykle wystarcza do pozbycia się hemoroidów w większości przypadków.

Ciepłe kąpiele w pozycji siedzącej

Ciepła woda stosowana na biodra i pośladki koi i łagodzi skurcze. W misce zrób sobie kąpiel. Powtarzaj tę czynność 2-3 razy dziennie przez 20 minut. Następnie należy osuszyć obszar objęty stanem zapalnym za pomocą ręcznika.

Gliceryna

Gliceryna i sól Epsom mogą być połączone w celu złagodzenia stanu zapalnego, bólu i pieczenia. Na miejsce z równą ilością soli i gliceryny należy nałożyć opatrunek z gazy. Należy go pozostawić na 15-20 minut. W razie potrzeby powtarzać tę czynność co 4 do 6 godzin.

Okład z lodu

Hemoroidy często leczy się za pomocą lodu. Przyłożenie okładu z lodu bezpośrednio do chorego miejsca natychmiast zmniejszy obrzęk i ból.

Noszenie bawełnianej bielizny

Bawełniana bielizna może pomóc w zapobieganiu gromadzenia się wilgoci i podrażniania hemoroidów. Należy nosić luźną odzież, która umożliwia swobodę ruchów. Przez kilka dni możesz być zmuszony do pozostania w łóżku, aby złagodzić stan zapalny i podrażnienie. Opuchliznę można zmniejszyć, śpiąc na brzuchu i podkładając poduszkę pod biodra.

Zmień swoje nawyki związane z korzystaniem z toalety

Nie bój się korzystać z łazienki, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę. Można podnieść nogi do toalety, np. podkładając pod stopy wiadro. Dzięki temu znacznie szybciej pozbędziesz się nieczystości. Nie należy siedzieć na toalecie przez dłuższy czas. Nie chcesz, aby wzrosła ilość krwi i nastąpił obrzęk bolących miejsc, więc wstań tak szybko, jak to możliwe.

Zmniejsz zaparcia, pijąc błonnik, wodę i probiotyki

Jedz więcej pokarmów bogatych w błonnik. Należą do nich suszone śliwki (jabłka, marchew), groch (marchew), brokuły, szpinak, brukselka i nasiona roślin strączkowych. Najlepszym sposobem zapobiegania zaparciom jest jogurt z bifidobakteriami. Pij co najmniej 2 litry wody dziennie.

Zioła mają właściwości lecznicze

W aptece można kupić krwawnik i aloes. Oba są skuteczne w leczeniu hemoroidów. Dwa razy dziennie należy robić wilgotne, ciepłe okłady z ziela krwawnika. Aby uzyskać leczniczą kąpiel, zagotuj jedną łyżkę stołową krwawnika w 250 ml wody.

Nawet jeśli nie masz objawów, ważne jest, abyś znał domowe sposoby leczenia hemoroidów. Mogą one pojawić się w każdej chwili, nawet wtedy, gdy się ich nie spodziewamy. Większość hemoroidów znika w ciągu kilku dni. Jeśli jednak nawracają, należy zwrócić się o pomoc do lekarza.

Jeśli objawy nie ustępują lub ulegają pogorszeniu, zalecamy natychmiastową wizytę u lekarza.