Mogę siedzieć w słonej wodzie przez 20 minut dwa razy dziennie i nie ma potrzeby przeprowadzania operacji.

Gliceryna i sól Epsom mogą być połączone w celu złagodzenia stanu zapalnego, bólu i pieczenia. Na miejsce z równą ilością soli i gliceryny należy nałożyć opatrunek z gazy. Należy go pozostawić na 15-20 minut. W razie potrzeby powtarzać tę czynność co 4 do 6 godzin.

Okład z lodu

Hemoroidy często leczy się za pomocą lodu. Przyłożenie okładu z lodu bezpośrednio do chorego miejsca natychmiast zmniejszy obrzęk i ból.

Noszenie bawełnianej bielizny

Bawełniana bielizna może pomóc w zapobieganiu gromadzenia się wilgoci i podrażniania hemoroidów. Należy nosić luźną odzież, która umożliwia swobodę ruchów. Przez kilka dni możesz być zmuszony do pozostania w łóżku, aby złagodzić stan zapalny i podrażnienie. Opuchliznę można zmniejszyć, śpiąc na brzuchu i podkładając poduszkę pod biodra.

Zmień swoje nawyki związane z korzystaniem z toalety

Nie bój się korzystać z łazienki, kiedy tylko poczujesz taką potrzebę. Można podnieść nogi do toalety, np. podkładając pod stopy wiadro. Dzięki temu znacznie szybciej pozbędziesz się nieczystości. Nie należy siedzieć na toalecie przez dłuższy czas. Nie chcesz, aby wzrosła ilość krwi i nastąpił obrzęk bolących miejsc, więc wstań tak szybko, jak to możliwe.

Zmniejsz zaparcia, pijąc błonnik, wodę i probiotyki