Jest dobry dla płuc, nerek i krwi. Oto instrukcja uprawy w doniczce lub na kwietniku.

Lubczyk to sekretna przyprawa babci. Należy do grupy odpornych ziół, które można łatwo uprawiać przy niewielkiej pielęgnacji i ma wiele zastosowań. Ma charakterystyczny aromat i jest dobrze znana.

Na początku jest słodka, ale później staje się gorzka. To dlatego nasze babcie miały go zawsze pod ręką. To nie tylko aromatyczna przyprawa, ale także roślina pożyteczna dla naszego zdrowia. Jest dobrym wyborem dla dróg moczowych, ponieważ może pomóc w leczeniu stanów zapalnych i działa moczopędnie.

Wspomaga produkcję enzymów, co ułatwia trawienie i przyspiesza przemianę materii. Silny aromat i charakterystyczny smak łagodzą wzdęcia. Lubczyk może pomóc chronić organizm przed stanami zapalnymi stawów. Lubczyk jest doskonałym środkiem pomocniczym w przypadku przerostu prostaty, a jego relaksujący aromat odpręża zestresowany umysł.

Wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania płuc

Medycyna tradycyjna wykorzystuje lubczyk jako sposób na zmniejszenie ilości śluzu w płucach. Poprawia to wymianę tlenu i oddychanie. Już po czterech dniach stosowania lubczyk zawiera olejki eteryczne, które mogą złagodzić podrażnienia w płucach i poprawić ogólny stan zdrowia.

Leczenie alergii